Candy (1958) Kirjailijat: Terry Southern and Mason Hoffenberg
Candy -elokuvajuliste Melko vähälle huomiolle jääneessä elokuvassa oli mukana melkoisen suuria tähtiä aina Marlon Brandosta ja Ringo Starrista lähtien.
Marlon Brando on intialaistyylinen Guru, joka matkustelee rekan tavaratilassa istuen läpinäkyvällä muovityynyllä jalat ristissä ja kastimerkki otsassa. Rekan lattia on täynnä vettä, joten Candyn tullessa ko "pyhättöön" rekan takaovista, hän joutuu kahlaamaan polviaan myöden vedessä päästäkseen Gurun luo.
Rekan katossa on avattava kattoluukku, jossa näkyy öinen tähtitaivas rekan jyristessä pitkin maanteitä samalla kun Guru opettaa "jokamiehen joogaa" eli "hengitysharjoitusta" Candylle.
Koko elokuvan juoni on pelkistettynä Candyn kulku miehestä mieheen, joilla tuntuu olevan vain yhdenlainen toiminta mielessä.